aria2 - en to ca translation catalogue (239 entries)

en:                               Default:
ca:                               Per defecte:

en:        %s [options] -M METALINK_FILE
ca:        %s [opcions] -M METALINK_FILE

en:        %s [options] -T TORRENT_FILE URL ...
ca:        %s [opcions] -T TORRENT_FILE URL ...

en:  --allow-overwrite=true|false If false, aria2 doesn't download a file which
                                  already exists but the corresponding .aria2 file
                                  doesn't exist.
                                  Default: false
ca:  --allow-overwrite=true|false Si és false, aria2 no descarrega un fitxer que
                                  ja existeix però el corresponent fitxer .aria2
                                  no existeix.
                                  Defecte: false

en:  --auto-file-renaming[=true|false] Rename file name if the same file already
                                  exists. This option works only in http(s)/ftp
                                  download.
                                  The new file name has a dot and a number(1..9999)
                                  appended.
                                  Default: true
ca:  --auto-file-renaming[=true|false] Canvia el nom del fitxer si el mateix fitxer
                                  ja existeix. Aquesta opció només va per descàrregues
                                  http/ftp
                                  Afegirem al nou nom de fitxer un punt i un número(1..9999).
                                  Defecte: true

en:  --check-integrity=true|false  Check file integrity by validating piece hash.
                                  This option only affects in BitTorrent downloads
                                  and Metalink downloads with chunk checksums.
                                  Use this option to re-download a damaged portion
                                  of a file.
                                  Default: false
ca:  --check-integrity=true|false Comprova la integritat del fitxer validant el hash de les peces.
                                  Aquesta opció només serveix en descàrregues BitTorrent
                                  i descàrregues Metalink amb sumes de comprovació de trossos.
                                  Feu servir aquesta opció per tornar a descàrregar una part defectuosa
                                  d'un fitxer.
                                  Defecte: false

en:  --direct-file-mapping=true|false Directly read from and write to each file
                                  mentioned in .torrent file.
                                  Default: true
ca:  --direct-file-mapping=true|false Llegir i escriure directament a cada fitxer
                                  esmentat en el fitxer .torrent.
                                  Defecte: true

en:  --enable-direct-io[=true|false] Enable directI/O, which lowers cpu usage while
                                  allocating files.
                                  Turn off if you encounter any error
ca:  --enable-direct-io[=true|false] Activa E/S directe, minimitza l'ùs de CPU quan
                                  es reserva espai per fitxers.
                                  Desactiveu-lo si trobeu algún error

en:  --enable-http-keep-alive[=true|false] Enable HTTP/1.1 persistent connection.
                                  Default: false
ca:  --enable-http-keep-alive[=true|false] Activa la connexió persistent HTTP/1.1.
                                  Defecte: false

en:  --enable-http-pipelining[=true|false] Enable HTTP/1.1 pipelining.
                                  Default: false
ca:  --enable-http-pipelining[=true|false] Activa la canalització HTTP/1.1.
                                  Defecte: false

en:  --file-allocation=METHOD     Specify file allocation method. METHOD is either
                                  'none' or 'prealloc'. 'none' doesn't pre-allocate
                                  file space. 'prealloc' pre-allocates file space
                                  before download begins. This may take some time
                                  depending on the size of the file.
                                  Default: prealloc
ca:  --file-allocation=METHOD     És el mètode de reserva de fitxers. METHOD pot ser
                                  'none' o 'prealloc'. 'none' no fa reserva d'espai
                                  per el fitxer. 'prealloc' reserva espai
                                  abans de que comenci la descàrrega. Això pot portar algun temps
                                  depenent de la mida del fitxer.
                                  Defecte: prealloc

en:  --ftp-passwd=PASSWD          Set FTP password. This affects all URLs.
                                  Default: ARIA2USER@
ca:  --ftp-passwd=PASSWD          Estableix el mot de pas FTP. Això afecta a totes les URLs.
                                  Defecte: ARIA2USER@

en:  --ftp-type=TYPE              Set FTP transfer type. TYPE is either 'binary'
                                  or 'ascii'.
                                  Default: binary
ca:  --ftp-type=TYPE              Estableix el tipus de transferència FTP. TYPE pot ser 'binary'
                                  o 'ascii'.
                                  Defecte: binary

en:  --ftp-user=USER              Set FTP user. This affects all URLs.
                                  Default: anonymous
ca:  --ftp-user=USER              Estableix l'usuari FTP. Això afecta a totes les URLs.
                                  Defecte: anonymous

en:  --ftp-via-http-proxy=METHOD  Use HTTP proxy in FTP. METHOD is either 'get' or
                                  'tunnel'.
                                  Default: tunnel
ca:  --ftp-via-http-proxy=METHOD  Fer servir el proxy HTTP per FTP. METHOD pot ser 'get' o
                                  'tunnel'.
                                  Defecte: tunnel

en:  --http-auth-scheme=SCHEME    Set HTTP authentication scheme. Currently, basic
                                  is the only supported scheme.
                                  Default: basic
ca:  --http-auth-scheme=SCHEME    Estableix l'esquema d'autentificació HTTP. Actualment, només
                                  es suporta l'esquema bàsic.
                                  Defecte: basic

en:  --http-passwd=PASSWD         Set HTTP password. This affects all URLs.
ca:  --http-passwd=PASSWD         Estableix el mot de pas HTTP. Això afecta a totes les URLs.

en:  --http-proxy-method=METHOD   Set the method to use in proxy request.
                                  METHOD is either 'get' or 'tunnel'.
                                  Default: tunnel
ca:  --http-proxy-method=METHOD   Estableix el mètode a fer servir en les                               peticions al proxy.
                                  METHOD ès 'get' o 'tunnel'.
                                  Defecte: tunnel

en:  --http-proxy-passwd=PASSWD   Set HTTP proxy password. This affects all URLs.
ca:  --http-proxy-passwd=PASSWD   Estableix el mot de pas del proxy HTTP. Això afecta a totes les URLs.

en:  --http-proxy-user=USER       Set HTTP proxy user. This affects all URLs.
ca:  --http-proxy-user=USER       Estableix l'usuari del proxy HTTP. Això afecta a totes les URLs.

en:  --http-proxy=HOST:PORT       Use HTTP proxy server. This affects all URLs.
ca:  --http-proxy=HOST:PORT       Fer servir un servidor proxy HTTP. Això afecta a totes les URLs.

en:  --http-user=USER             Set HTTP user. This affects all URLs.
ca:  --http-user=USER             Estableix l'usuari HTTP. Això afecta a totes les URLs.

en:  --load-cookies=FILE          Load cookies from FILE. The format of FILE is
                                  the same used by Netscape and Mozilla.
ca:  --load-cookies=FILE          Carrega cookies des del fitxer FILE. El format del fitxer FILE és
                                  el mateix que fan servir Netscape i Mozilla.

en:  --lowest-speed-limit=SPEED   Close connection if download speed is lower than
                                  or equal to this value(bytes per sec).
                                  0 means aria2 does not have a lowest speed limit.
                                  You can append K or M(1K = 1024, 1M = 1024K).
                                  This option does not affect BitTorrent downloads.
                                  Default: 0
ca:  --lowest-speed-limit=SPEED   Tancar la connexió si la velocitat de connexió és més petita
                                  o igual a aquest valor (bytes per seg).
                                  0 vol dir que aria2 no té límit en la velocitat baixa.
                                  Es pot afegir K o M(1K = 1024, 1M = 1024K).
                                  Aquesta opció no afecta les descàrregues de BitTorrent.
                                  Defecte: 0

en:  --max-download-limit=SPEED   Set max download speed in bytes per sec.
                                  0 means unrestricted.
                                  You can append K or M(1K = 1024, 1M = 1024K).
                                  Default: 0
ca:  --max-download-limit=SPEED   Establir la màxima velocitat de connexió en bytes per seg.
                                  0 vol dir no restringit.
                                  Es pot afegir K o M(1K = 1024, 1M = 1024K).
                                  Defecte: 0

en:  --max-upload-limit=SPEED     Set max upload speed in bytes per sec.
                                  0 means unrestricted.
                                  You can append K or M(1K = 1024, 1M = 1024K).
                                  Default: 0
ca:  --max-upload-limit=SPEED     Estableix la velocitat màxima de pujada en bytes per seg.
                                  0 vol dir no restringit.
                                  Es pot afegir K o M(1K = 1024, 1M = 1024K).
                                  Defecte: 0

en:  --metalink-language=LANGUAGE The language of the file to download.
ca:  --metalink-language=LANGUAGE L'idioma del fitxer a descarregar.

en:  --metalink-location=LOCATION[,...] The location of the preferred server.
                                  A comma-deliminated list of locations is
                                  acceptable.
ca:  --metalink-location=LOCATION[,...] La ubicació del servidor preferit.
                                  S'accepta una llista d'ubicacions delimitada per comes.

en:  --metalink-os=OS             The operating system of the file to download.
ca:  --metalink-os=OS            El Sistema Operatiu del fitxer a descarregar.

en:  --metalink-version=VERSION   The version of the file to download.
ca:  --metalink-version=VERSION   La versió del fitxer a descarregar.

en:  --no-file-allocation-limit=SIZE No file allocation is made for files whose
                                  size is smaller than SIZE.
                                  You can append K or M(1K = 1024, 1M = 1024K).
ca:  --no-file-allocation-limit=SIZE No es reserva espai per fitxers amb
                                            mida més petita que SIZE.
                                            Vostè pot afegir K o M(1K = 1024, 1M = 1024K).

en:  --realtime-chunk-checksum=true|false  Validate chunk checksum while
                                  downloading a file in Metalink mode. This option
                                  on affects Metalink mode with chunk checksums.
                                  Default: true
ca:  --realtime-chunk-checksum=true|false Validar les sumes de comprovació dels trossos
                                  mentre descarreguem un fitxer en mode Metalink. Aquesta opció
                                  només afecta a les descàrregues Metalink amb sumes de comprovació de trossos.
                                  Defecte: true

en:  --referer=REFERER            Set Referer. This affects all URLs.
ca:  --referer=REFERER               Estableix la referència. Això afecta a totes les URLs.

en:  --retry-wait=SEC             Set the seconds to wait to retry after an error
                                  has occured. Specify a value between 0 and 60.
                                  Default: 5
ca:  --retry-wait=SEC             Estableix els segons per esperar a reintentar 
                                  desprès d'un error. Poseu un valor entre 0 i 60.
                                  Defecte: 5

en:  --seed-time=MINUTES          Specify seeding time in minutes. Also see the
                                  --seed-ratio option.
ca:  --seed-time=MINUTES          Especifica el temps de sembrar en minuts. Mirar també
                                  la opció --seed-ratio.

en:  --select-file=INDEX...       Set file to download by specifing its index.
                                  You can find the file index using the
                                  --show-files option. Multiple indexes can be
                                  specified by using ',', for example: "3,6".
                                  You can also use '-' to specify a range: "1-5".
                                  ',' and '-' can be used together.
                                  When used with the -M option, index may vary
                                  depending on the query(see --metalink-* options).
ca:  --select-file=INDEX...       Establir el fitxer a descarregar especificant el seu índex.
                                  Es pot trobar el fitxer índex fent servir la opció
                                  --show-files. Es poden especificar varis
                                  índex fent servir ',', per exemple: "3,6".
                                  Es pot fer servir també '-' per especificar un rang: "1-5".
                                  ',' i '-' es poden fer servir junts.
                                  Quan es fa servir amb la opció -M, l'índex pot variar
                                  depenent de la consulta(veure les opcions --metalink-*).

en:  -C, --metalink-servers=NUM_SERVERS The number of servers to connect to
                                  simultaneously.
                                  Default: 5
ca:  -C, --metalink-servers=NUM_SERVERS El número de servidors a connectar
                                  simultàniament.
                                  Defecte: 5

en:  -D, --daemon                 Run as daemon.
ca:  -D, --daemon                 Executa com dimoni.

en:  -M, --metalink-file=METALINK_FILE The file path to the .metalink file.
ca:  -M, --metalink-file=METALINK_FILE  El camí al fitxer .metalink.

en:  -P, --parameterized-uri[=true|false] Enable parameterized URI support.
                                  You can specify set of parts:
                                  http://{sv1,sv2,sv3}/foo.iso
                                  Also you can specify numeric sequences with step
                                  counter:
                                  http://host/image[000-100:2].img
                                  A step counter can be omitted.
                                  If all URIs do not point to the same file, such
                                  as the second example above, -Z option is
                                  required.
                                  Default: false
ca:  -P, --parameterized-uri[=true|false] Activa el suport de URI parametritzada.
                                  Es poden especificar conjunts de parts:
                                  http://{sv1,sv2,sv3}/foo.iso
                                  També es poden posar sequències numèriques amb
                                  comptador de salt:
                                  http://host/image[000-100:2].img
                                  Es pot ometre el comptador de salt.
                                  Si totes les URIs no apunten al mateix fitxer, tal
                                  com en el segon exemple anterior, es necessita la opció -Z.
                                  Defecte: false

en:  -S, --show-files             Print file listing of .torrent or .metalink file
                                  and exit. More detailed information will be listed
                                  in case of torrent file.
ca:  -S, --show-files             Escriu el llistat de fitxers d'un fitxer .torrent o .metalink
                                  i surt. Es llistarà Informació més detallada
                                  en el cas d'un fitxer torrent.

en:  -T, --torrent-file=TORRENT_FILE  The path to the .torrent file.
ca:  -T, --torrent-file=TORRENT_FILE  El camí al fitxer .torrent.

en:  -U, --user-agent=USER_AGENT  Set user agent for http(s) downloads.
ca:  -U, --user-agent=USER_AGENT   Estableix l'agent d'usuari per descàrregues http.

en:  -Z, --force-sequential[=true|false] Fetch URIs in the command-line sequentially
                                  and download each URI in a separate session, like
                                  the usual command-line download utilities.
                                  Default: false
ca:  -Z, --force-sequential[=true|false] Agafa URIs seqüèncialment en la línia d'ordres
                                  i descarrega cada URI en una sessió separada, com
                                  normalment ho farien les utilitats de descàrrega de línia d'ordres.
                                  Defecte: false

en:  -c, --continue               Continue downloading a partially downloaded
                                  file. Use this option to resume a download
                                  started by a web browser or another program
                                  which downloads files sequentially from the
                                  beginning. Currently this option is only
                                  applicable to http(s)/ftp downloads.
ca:  -c, --continue               Continua descarregant un fitxer parcialment descarregat.
                                  Feu servir aquesta opció per seguir la descàrrega
                                  començada per un navegador Web o un altre programa
                                  que descarrega els fitxers seqüèncialment des del
                                  principi. Aquesta opció només és
                                  aplicable a descàrregues http(s)/ftp.

en:  -d, --dir=DIR                The directory to store the downloaded file.
ca:  -d, --dir=DIR                El directori on emmagatzemar el fitxer descarregat.

en:  -h, --help                   Print this message and exit.
ca:  -h, --help                   Escriure aquest missatge i sortir.

en:  -i, --input-file=FILE        Downloads URIs found in FILE. You can specify
                                  multiple URIs for a single entity: separate
                                  URIs on a single line using the TAB character.
                                  Reads input from stdin when '-' is specified.
ca:  -i, --input-file=FILE       Descarrega les URIs que troba en el fitxer FILE. Es poden especificar
                                  vàries URIs per uns única entitat: separeu les
                                  URIs en una sola línia fent servir el caràcter TAB.
                                  Llegeix l'entrada des de stdin quan s'especifica '-'.

en:  -j, --max-concurrent-downloads=N Set maximum number of concurrent downloads.
                                  It should be used with the -i option.
                                  Default: 5
ca:  -j, --max-concurrent-downloads=N Estableix el número màxim de descàrregues al mateix temps.
                                  S'ha de fer servir amb la opció -i .
                                  Defecte: 5

en:  -l, --log=LOG                The file name of the log file. If '-' is
                                  specified, log is written to stdout.
ca:  -l, --log=LOG                El nom del fitxer d'anotacions.. Si es posa '-',
                                  les anotacions s'escriuen a stdout.

en:  -m, --max-tries=N            Set number of tries. 0 means unlimited.
                                  Default: 5
ca:  -m, --max-tries=N            Estableix el número d'intents. 0 significa ilimitat.
                                  Defecte: 5

en:  -n, --no-netrc               Disables netrc support.
ca:  -n, --no-netrc               Desactiva el suport netrc.

en:  -o, --out=FILE               The file name of the downloaded file.
ca:  -o, --out=FILE                El nom del fitxer descarregat.

en:  -p, --ftp-pasv               Use passive mode in FTP.
ca:  -p, --ftp-pasv               Fer servir mode passiu en FTP.

en:  -s, --split=N                Download a file using N connections. N must be
                                  between 1 and 5. This option affects all URLs.
                                  Thus, aria2 connects to each URL with
                                  N connections.
                                  Default: 1
ca:  -s, --split=N                Descarrega un fitxer fent servir N connexions. N ha de ser
                                  entre 1 i 5. Aquesta opció afecta a totes les URLs.
                                  Llavors, aria2 connecta a cada URL amb
                                  N connexions.
                                  Defecte: 1

en:  -t, --timeout=SEC            Set timeout in seconds. Default: 60
ca:  -t, --timeout=SEC                Estableix el temps d'espera en segonds. Defecte: 60

en:  -v, --version                Print the version number and exit.
ca:  -v, --version                Escriure el número de versió i sortir.

en:  You can specify both torrent file with -T option and URLs. By doing this,
     download a file from both torrent swarm and http/ftp server at the same time,
     while the data from http/ftp are uploaded to the torrent swarm. Note that
     only single file torrent can be integrated with http/ftp.
ca:  Es pot posar tant un fitxer torrent amb la opció -T i URLs. Fent-ho així,
     descarreguem un fitxer des de l'eixam Torrent i el servidor http/ftp al mateix temps,
     mentre les dades provinents de http/ftp son pujades a l'eixam torrent. Observeu que
     només es pot integrar un únic fitxer amb http/ftp.

en:  You can specify multiple URLs. Unless you specify -Z option, all URLs must
     point to the same file or downloading will fail.
ca:  Es poden posar vàries URLs. A menys que s'especifiqui la opció -Z, totes les URLs han
     d'apuntar al mateix fitxer o la descàrrega fallarà.

en:  version
ca:  versió

en: #%d - Download has already completed: %s
ca: #%d - Ja s'ha completat la descàrrega: %s

en: %d seconds to allocate %s byte(s)
ca: %d segons per reservar %s byte(s)

en: %s is not a directory.
ca: %s no és un directori.

en: .netrc file %s does not have correct permissions. It should be 600. netrc support disabled.
ca: El fitxer .netrc %s no té permisos correctes. Ha de ser 600. suport netrc desactivat.

en: Adding peer %s:%d
ca: Afegint igual %s:%d

en: Allocating file %s, %s bytes
ca: Reservant fitxer %s, %s bytes

en: Authorization failed.
ca: Ha fallat l'autorització.

en: CUID#%d - %d times attempted, but no success. Download aborted.
ca: CUID#%d - Intentat %d vegades, però sense èxit. Descàrrega cancel·lada.

en: CUID#%d - Abort requested.
ca: CUID#%d - Cancel·lació demanada.

en: CUID#%d - An error occurred while binding port=%d
ca: CUID#%d - Hi ha hagut en error mentre preníem el port=%d

en: CUID#%d - Bad checksum: %s
ca: CUID#%d - Suma de comprovació incorrecta: %s

en: CUID#%d - Cannot create tracker request.
ca: CUID#%d - No es pot crear la petició en el seguidor.

en: CUID#%d - Connecting to %s:%d
ca: CUID#%d - Connectant a %s:%d

en: CUID#%d - Connecting to the peer %s
ca: CUID#%d - Connectant a l'igual %s

en: CUID#%d - Content-Disposition detected. Use %s as filename
ca: CUID#%d - Hem detectat Content-Disposition. Fem servir %s com nom de fitxer

en: CUID#%d - Creating new tracker request command #%d
ca: CUID#%d - Creant una nova ordre de petició al seguidor #%d

en: CUID#%d - DNS cache hit: %s -> %s
ca: CUID#%d - Encertat el cau DNS: %s -> %s

en: CUID#%d - Deleting request slot blockIndex=%d because of time out
ca: CUID#%d - Esborrant petició en l'eslot. bloc-índex=%d degut a temps excedit

en: CUID#%d - Deleting request slot blockIndex=%d because the block has been acquired.
ca: CUID#%d - Esborrant petició en l'eslot. bloc-índex=%d degut a que el bloc ha estat rebut.

en: CUID#%d - Deleting request slot index=%d, blockIndex=%d
ca: CUID#%d - Esborrant petició en l'eslot. índex=%d, bloc-índex=%d

en: CUID#%d - Deleting request slot index=%d, blockIndex=%d because localhost got choked.
ca: CUID#%d - Esborrant petició en l'eslot. índex=%d, bloc-índex=%d degut a que el localhost ha estat estrangulat.

en: CUID#%d - Download aborted.
ca: CUID#%d - Descàrrega cancel·lada.

en: CUID#%d - Download aborted. URI=%s
ca: CUID#%d - Descàrrega cancel·lada. URI=%s

en: CUID#%d - Download not complete: %s
ca: CUID#%d - Descàrrega incompleta: %s

en: CUID#%d - Error in accepting connection
ca: CUID#%d - Error acceptant connexió

en: CUID#%d - Error occurred while processing tracker response.
ca: CUID#%d - Hi ha hagut un error mentre processàvem la resposta del seguidor.

en: CUID#%d - Exception caught while allocating file space.
ca: CUID#%d - Hem trobat una excepció mentre reservàvem espai per el fitxer.

en: CUID#%d - Exception caught while validating file integrity.
ca: CUID#%d - Hem trobat una excepció mentre validàvem l'integritat del fitxer.

en: CUID#%d - Fast extension enabled.
ca: CUID#%d - Extensió ràpida activada.

en: CUID#%d - Good checksum: %s
ca: CUID#%d - Suma de comprovació correcta: %s

en: CUID#%d - Incoming connection, adding new command CUID#%d
ca: CUID#%d - Connexió entrant, afegint nova ordre CUID#%d

en: CUID#%d - Interested in the peer
ca: CUID#%d - Interessat en l'igual

en: CUID#%d - Name resolution complete: %s -> %s
ca: CUID#%d - Resolució del nom completa: %s -> %s

en: CUID#%d - Name resolution for %s failed:%s
ca: CUID#%d - La resolució del nom per %s ha fallat:%s

en: CUID#%d - No segment available.
ca: CUID#%d - No hi ha cap segment disponible.

en: CUID#%d - Not interested in the peer
ca: CUID#%d - No interessat en l'igual

en: CUID#%d - Peer %s:%d banned.
ca: CUID#%d - Igual %s:%d vetat.

en: CUID#%d - Piece bitfield %s
ca: CUID#%d - Camp de bits de la peça %s

en: CUID#%d - Piece received. index=%d, begin=%d, length=%d, offset=%llu, blockIndex=%d
ca: CUID#%d - Peça rebuda. índex=%d, començament=%d, longitud=%d, desviació=%llu, bloc-índex=%d

en: CUID#%d - Redirecting to %s
ca: CUID#%d - Redirigint cap a %s

en: CUID#%d - Reject piece message in queue because cancel message received. index=%d, begin=%d, length=%d
ca: CUID#%d - Missatge de rebuig de peça en cua degut a que s'ha rebut un missatge de cancel·lació. índex=%d, començament=%d, longitud=%d

en: CUID#%d - Reject piece message in queue because the peer has been choked. index=%d, begin=%d, length=%d
ca: CUID#%d - Missatge de rebuig de peça en cua degut a que l'igual ha estat estrangulat. índex=%d, començament=%d, longitud=%d

en: CUID#%d - Requesting:
    %s
ca: CUID#%d - Demanant:
    %s

en: CUID#%d - Resolving hostname %s
ca: CUID#%d - Resolent nom del host %s

en: CUID#%d - Response received:
    %s
ca: CUID#%d - Resposta rebuda:
    %s

en: CUID#%d - Restarting the download. URI=%s
ca: CUID#%d - Re-arrencant la descàrrega. URI=%s

en: CUID#%d - The download for one segment completed successfully.
ca: CUID#%d - La descàrrega per un segment s'ha completat satisfactòriament.

en: CUID#%d - The segment changed. We send the request again with new Range header.
ca: CUID#%d - El segment ha canviat. Enviarem la petició una altre vegada amb una capçalera de Rang nova.

en: CUID#%d - Unregistering cuid from segmentManager.
ca: CUID#%d - Des-registrant cuid en el Gestor de segments.

en: CUID#%d - Using port %d for accepting new connections
ca: CUID#%d - Fent servir el port %d per acceptar noves connexions

en: CUID#%d - we got new piece. index=%d
ca: CUID#%d - tenim una nova peça. índex=%d

en: CUID#%d - we got wrong piece. index=%d
ca: CUID#%d - hem agafat una peça dolenta. índex=%d

en: CUID#%d cancels segment index=%d. CUID#%d handles it instead.
ca: CUID#%d cancel·la el segment índex=%d. En comptes el CUID#%d el gestiona.

en: Checksum error detected. file=%s
ca: S'ha detectat un error en la suma de comprovació. fitxer=%s

en: Chunk checksum validation failed. checksumIndex=%d, offset=%s, expectedHash=%s, actualHash=%s
ca: Ha fallat la validació de la suma de comprovació del tros. índexSumaComprovació=%d, desviació=%s, HashEsperat=%s, HashActual=%s

en: Connection failed.
ca: Ha fallat la connexió.

en: Contact Info:
ca: Informació de contacte:

en: Deleting used piece index=%d, fillRate(%%)=%d<=%d
ca: Esborrant peça gastada índex=%d, ratioOmplir(%%)=%d<=%d

en: Dispatching FileAllocationCommand for CUID#%d.
ca: Executant Ordre de Reservar Fitxer per CUID#%d.

en: Download Results:
ca: Resultats de la descàrrega:

en: Download aborted.
ca: Descàrrega cancel·lada.

en: Download complete: %s
ca: Descàrrega completa: %s

en: Download of selected files was complete.
ca: S'ha completat la descàrrega dels fitxers seleccionats.

en: Drop connection because no request/piece messages were exchanged in a certain period(%d seconds).
ca: Lliberem la connexió degut a que no hem intercanviat missatges de peticions o peces en el període establert (%d segons).

en: Errors occurred while binding port.
ca: Han ocorregut errors mentre agafàvem el port.

en: Exception caught
ca: Hem trobat una excepció.

en: Failed to accept a peer connection, cause: %s
ca: Fallo al acceptar una connexió d'igual, causa: %s

en: Failed to bind a socket, cause: %s
ca: Fallo al connectar un sòcol, causa: %s

en: Failed to calculate SHA1 digest of or a part of the file %s, cause: %s
ca: Fallo al calcular resum SHA1 de o d'una part del fitxer %s, causa: %s

en: Failed to check whether the socket is readable, cause: %s
ca: Fallo al comprovar si es pot llegir un sòcol, causa: %s

en: Failed to check whether the socket is writable, cause: %s
ca: Fallo al comprovar si es pot escriure en un sòcol, causa: %s

en: Failed to connect to the host %s, cause: %s
ca: Fallo al connectar al host %s, causa: %s

en: Failed to convert string into value: %s
ca: No es poden convertir els caràcters en un valor: %s

en: Failed to get the name of connected peer, cause: %s
ca: Fallo al agafar el nom d'un igual connectat, causa: %s

en: Failed to get the name of socket, cause: %s
ca: Fallo al agafar el nom del sòcol, causa: %s

en: Failed to listen to a socket, cause: %s
ca: Fallo escoltant un sòcol, causa: %s

en: Failed to load cookies from %s
ca: Fallo al carregar cookies des de %s

en: Failed to make the directory %s, cause: %s
ca: Fallo al crear el directori %s, causa: %s

en: Failed to open a socket, cause: %s
ca: Fallo al obrir un sòcol, causa: %s

en: Failed to open the file %s, cause: %s
ca: Fallo al obrir el fitxer %s, causa: %s

en: Failed to open the segment file %s, cause: %s
ca: Fallo al obrir el fitxer de segments %s, causa: %s

en: Failed to peek data, cause: %s
ca: Fallo al agafar dades, causa: %s

en: Failed to read data from disk.
ca: Fallo al llegir dades del disc.

en: Failed to read from the file %s, cause: %s
ca: Fallo al llegir del fitxer %s, causa: %s

en: Failed to read from the segment file %s, cause: %s
ca: Fallo al llegir del fitxer de segments %s, causa: %s

en: Failed to receive data, cause: %s
ca: Fallo al rebre dades, causa: %s

en: Failed to resolve the hostname %s, cause: %s
ca: Fallo al resoldre el nom de host %s,causa: %s

en: Failed to seek the file %s, cause: %s
ca: Fallo al buscar en el fitxer %s, causa: %s

en: Failed to send data, cause: %s
ca: Fallo al enviar dades, causa: %s

en: Failed to set a socket as blocking, cause: %s
ca: Fallo al posar un sòcol com bloquejant, causa: %s

en: Failed to set a socket as non-blocking, cause: %s
ca: Fallo al posar un sòcol com no-bloquejant, causa: %s

en: Failed to set a socket option, cause: %s
ca: Fallo al posar una opció del sòcol, causa: %s

en: Failed to write into the file %s, cause: %s
ca: Fallo al escriure en el fitxer %s, causa: %s

en: Failed to write into the segment file %s, cause: %s
ca: Fallo al escriure en el fitxer de segments %s, causa: %s

en: File %s exists, but %s does not exist.
ca: Fitxer %s existeix, però %s no existeix.

en: File %s is being downloaded by other command.
ca: El fitxer %s està sent descarregat per una altre ordre.

en: File already exists. Renamed to %s.
ca: El fitxer ja existeix. Re-anomenat %s.

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Files:
ca: Fitxers:

en: Flooding detected.
ca: Detectat vessament.

en: Good chunk checksum. hash=%s
ca: Suma de comprovació del tros correcte. hash=%s

en: Got %d status, but no location header provided.
ca: Hem rebut estat %d, però no ens dona la capçalera d'ubicació.

en: Got EOF from peer.
ca: Rebut EOF des de l'igual.

en: Got EOF from the server.
ca: Rebut EOF des del servidor.

en: If there are any errors, then see the log file. See '-l' option in help/man page for details.
ca: Si hi han errors, llavors miri el fitxer d'anotacions. Per més informació vegi l'opció '-l' en les pàgines help/man.

en: Incomplete range specified. %s
ca: S'ha especificat un interval incomplet. %s

en: Insufficient checksums.
ca: No hi ha prou sumes de comprovació.

en: Insufficient checksums. checksumLength=%d, numChecksum=%d
ca: No hi ha prou sumes de comprovació. Longitud suma comprovació=%d, Número sumes comprovació=%d

en: Invalid ID=%d for %s. It should be %d.
ca: Incorrecte ID=%d per %s. Ha de ser %d.

en: Invalid chunk size.
ca: Mida del tros incorrecte.

en: Invalid file length. Cannot continue download %s: local %s, remote %s
ca: Longitud de fitxer incorrecte. No es pot continuar la descàrrega %s: local %s, remot %s

en: Invalid header.
ca: Capçalera incorrecte.

en: Invalid payload size for %s, size=%d. It should be %d.
ca: La mida de càrrega útil (payload) és incorrecte per %s, mida=%d. Ha de ser %d.

en: Invalid range header. Request: %s-%s/%s, Response: %s-%s/%s
ca: Capçalera de rang incorrecte. Petició: %s-%s/%s, Resposta: %s-%s/%s

en: Invalid response.
ca: Resposta incorrecte.

en: Loading the segment file %s.
ca: Carregant el fitxer de segments %s.

en: Logging started.
ca: Anotació arrancada.

en: Malformed meta info.
ca: meta info mal formada.

en: Max payload length exceeded or invalid. length = %d
ca: Longitud màxima de càrrega útil excedida o incorrecte. Longitud = %d

en: Metalink: Queueing %s for download.
ca: Metalink: Posant en cua %s per descàrrega.

en: No HttpRequestEntry found.
ca: No hem trobat HttpRequestEntry.

en: No URI to download. Download aborted.
ca: No hi ha URI per descarregar. Descàrrega cancel·lada.

en: No chunk to verify.
ca: No hi ha cap tros per verificar.

en: No file matched with your preference.
ca: No hi ha cap fitxer que concordi amb la vostre preferència.

en: No header found.
ca: No s'ha trobat la capçalera.

en: No peer list received.
ca: No hem rebut llista d'iguals.

en: No status header.
ca: No hi ha capçalera d'estat.

en: No such file entry %s
ca: No hi ha aquesta entrada a l'arxiu %s

en: Not a directory
ca: No és un directori

en: Options:
ca: Opcions:

en: Proxy connection failed.
ca: Ha fallat la connexió amb el proxy.

en: Refer to man page for more information.
ca: Per més informació consulti la pàgina man.

en: Removed %d have entries.
ca: Esborrat %d té entrades.

en: Report bugs to %s
ca: Informar d'errors a %s

en: Resource not found
ca: Recurs no trobat

en: SSL I/O error
ca: Error d'E/S SSL

en: SSL initialization failed: %s
ca: Ha fallat la inicialització SSL: %s

en: SSL initialization failed: OpenSSL connect error %d
ca: Ha fallat la inicialització SSL: error de connexió OpenSSL %d

en: SSL protocol error
ca: Error de protocol SSL

en: SSL unknown error %d
ca: Error SSL desconegut  %d

en: Saving the segment file %s
ca: Guardant el fitxer de segments %s

en: Seeding is over.
ca: S'ha acabat de sembrar.

en: Size mismatch Expected:%s Actual:%s
ca: Mida incorrecta. Esperada:%s Actual:%s

en: Specify at least one URL.
ca: Especifiqueu al menys una URL.

en: The download was complete.
ca: S'ha completat la descàrrega.

en: The infoHash in torrent file doesn't match to one in .aria2 file.
ca: L' infoHash en el fitxer torrent no concorda amb el del fitxer .aria2.

en: The offset is out of range, offset=%s
ca: La desviació és fora de límits, desviació=%s

en: The requested filename and the previously registered one are not same. Expected:%s Actual:%s
ca: El nom del fitxer demanat i l'anotat prèviament no son el mateix. Esperàvem:%s Actual:%s

en: The response status is not successful. status=%d
ca: L'estat de la resposta no és satisfactori. estat=%d

en: The segment file %s does not exist.
ca: El fitxer de segments %s no existeix.

en: The segment file %s exists.
ca: El fitxer de segments %s existeix.

en: The segment file was loaded successfully.
ca: S'ha carregat satisfactòriament el fitxer de segments.

en: The segment file was saved successfully.
ca: El fitxer de segments s'ha guardat satisfactòriament.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify
    it under the terms of the GNU General Public License as published by
    the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or
    (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful,
    but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of
    MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the
    GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License
    along with this program; if not, write to the Free Software
    Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
ca: Aquest programa és lliure; el podeu redistribuir i/o modificar
     d'acord amb els termes de la Llicència pública general de GNU tal 
     i com la publica la Free Software Foundation; tant se val la versió 2
     de la Llicència com (si ho preferiu) qualsevol versió posterior.
    
    Aquest programa es distribueix amb l'esperança que serà útil, 
    però SENSE CAP GARANTIA; ni tant sols amb la garantia de 
    COMERCIALITZABILITAT O APTITUD PER A PROPÒSITS DETERMINATS.  Vegeu
    la Llicència general pública de GNU per a més detalls. 
    
    Hauríeu d'haver rebut una còpia de la llicència pública general 
    de GNU amb aquest programa; si no, escriviu a la Free Software 
    Foundation, Inc., 59 Temple Place - Suite 330, Boston, MA  02111-1307, USA.

en: Timeout.
ca: S'ha exhaurit el temps d'espera.

en: Too large chunk. size=%d
ca: Mida del tros massa llarga. mida=%d

en: Too large file size. size=%s
ca: Mida del fitxer massa llarga. mida=%s

en: Too slow Downloading speed: %d <= %d(B/s), host:%s
ca: Velocitat de descàrrega massa lenta: %d <= %d(B/s), host:%s

en: Tracker returned failure reason: %s
ca: El Seguidor ha tornat fallida. Raó: %s

en: Tracker returned warning message: %s
ca: El seguidor ha tornat un missatge d'avís: %s

en: Transfer encoding %s is not supported.
ca: No està suportada la codificació %s de la transferència.

en: Unknown socket error %d (0x%x)
ca: Error desconegut de sòcol %d (0x%x)

en: Unrecognized URI or unsupported protocol: %s
ca: URI no reconeguda o protocol no suportat: %s

en: Usage: %s [options] URL ...
ca: Ús: %s [opcions] URL ...

en: Validating file %s
ca: Validant fitxer %s

en: Verification finished successfully. file=%s
ca: La verificació ha acabat satisfactòriament fitxer=%s

en: Writing file %s
ca: Escrivint fitxer %s

en: aria2 will resume download if the transfer is restarted.
ca: aria2 continuarà la descàrrega si es torna a arrancar la transferència

en: daemon failed.
ca: Ha fallat el dimoni.

en: must be a number.
ca: ha de ser un número.

en: must be between %.1f and %.1f.
ca: ha de estar entre %.1f i %.1f.

en: must be between %s and %s.
ca: ha de estar entre %s i %s

en: must be either 'true' or 'false'.
ca: ha de ser "true" o "false"

en: must be greater than or equal to %.1f.
ca: ha de ser més gran o igual que %.1f.

en: must be greater than or equal to %s.
ca: ha de ser més gran o igual que %s

en: must be one of the following:
ca: ha de ser un dels següents:

en: must be smaller than or equal to %.1f.
ca: ha de ser més petit o igual a %.1f.

en: must be smaller than or equal to %s.
ca: ha de ser més petit o igual que %s

en: unrecognized proxy format
ca: format proxy no reconegut
